İade süresi kaç gün?

 Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

 İade şartları nelerdir?

 İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

 • Ürünün faturası,

• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 Mevaderi.com‘ a iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten iade kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri , ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.

 İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.


 Nasıl iade edeceğim?

 Ürünü tarafımıza göndermeden önce bizi arayınız.

 Ürünü bize anlaşmalı kargo şirketiyle yollayınız. Müşteri ilişkilerine gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırıldığı teyit edildikten sonra ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.


 İade ve Değişim Politikamız :

 A ) 50 TL ve altında fiyatı olan bir ürünün değişim ve iadesi :

 50 TL ve altı ürünlerde iade ve ürün değişiminde kargo ücreti alıcıya aittir.

 Şayet ürün ile ilgili bir sorun varsa, ürün defolu ise, defolu ürünün Mevaderi'ye gönderimi ve yeni ürünün tekrar alıcıya gönderimi ile ilgili kargo ücretleri Mevaderi tarafından karşılanır.

 Şayet ürün ile ilgili bir sorun olmadığı halde, beden değişimi istenmesi veya iade durumunda kargo ücretini alıcı karşılar.

 B ) 50 TL nin üzerinde fiyatı olan bir ürünün değişim ve iadesi :

 50 TL nin üzerinde fiyatı olan ürünlerin değişiminde;

 - Şayet ürün ile ilgili bir sorun varsa , ürün defolu ise, defolu ürünün Mevaderi'ye gönderimi ve yeni ürünün tekrar alıcıya gönderimi ile ilgili kargo ücretleri Mevaderi tarafından karşılanır.

 - Şayet ürün ile ilgili bir sorun yoksa, ürünü aldınız ve sizin talep ettiğiniz beden size dar geldiyse bir beden küçük veya bir beden büyüğü ile değiştirmek istiyorsanız, firmamızdan kaynaklanan bir sorun olmadığından ürün değişimiyle ilgili kargo ücretlerini alıcı karşılar.

 

 50 TL nin üzerinde fiyatı olan ürünlerin iadesinde kargo ücreti alıcıya aittir.

 İade sürecinin işleyişi şu şekilde olur : Alıcı ürünü Mevaderi'ye anlaşmalı kargo şirketiyle (Yurtiçi Kargo) ücret ödemeden yollar, sonrasında ürün ücret iadesi yapılırken aşağıda belirtilen oranlarda kargo bedeli indirilerek ürün bedeli geri ödemesi yapılır.

 A) K.Kartı ile ödeme yapılmışsa, alıcıya ücret iadesi yapılırken 15 TL kesinti yapılır.

 B) Kapıda ödemeli ürün alınmışsa, alıcıya ücret iadesi yapılırken 20 TL kesinti yapılır.